У суботу, 30. јуна 2018. године, у 20.40 сати, из Главне железничке станице Београд кренуо је последњи воз за Будимпешту.
У суботу, 30. јуна 2018. године, у 20.40 сати, из Главне железничке станице Београд кренуо је последњи воз за Будимпешту.
“Инфраструктура железнице Србије“ у суботу, 30. јуна у 18.10 сати, оспособила је за железнички саобраћај пругу између Београда и Ниша, преко Младеновца, након што је био обустављен прошле ноћи због великих бујица и воде код Рипањ тунела.
“Инфраструктура железнице Србије“ од недеље, 1. јула 2018. године у потпуности ће обуставити железнички саобраћај у Главној железничкој станици Београд, као и на подручју комплекса станице Београд.
То значи да се од 1. јула укида железничко службено место Београд Главна станица.
Састанак управљача инфраструктуре високог нивоа (HLIM) у организацији Европских управљача инфраструктуре (EIM) и Заједнице европских железница и инфраструктурних компанија (CER) одржан је 14. јуна 2018. године у Амерсфорту у Холандији. Домаћин овогодишњег HLIM састанка била је холандска инфраструктурна компанија ProRail.
“Инфраструктура железнице Србије“ због великих бујица и воде која је око метар и по изнад колосека у месту Колари, ноћас око 22 сата обуставила је железнички саобраћај између Београда и Мале Крсне.
Бујица је у Коларима однела око 250 метара трупа пруге. Према првим проценама са лица места стручних служби „Инфраструктуре железнице Србије“, након повлачења воде са колосека биће потребно око пет дана да се пруга санира и поново успостави железнички саобраћај преко Мале Крсне.
На међународни тендер за модернизацију пруге Јајинци – Мала Крсна и станице Мала Крсна, који је 1. јуна објавила „Инфраструктура железнице Србије“, до сада се пријавило скоро тридесет домаћих и иностраних компанија.
Деоница Јајинци – Мала Крсна дуга је око 59 километара и налази се на железничком Коридору 10. Радови на овој деоници ће се финансирати из кредита Европске банке за обнову и развој.
У једном од највећих железничких музеја Европе у Пиетрарси код Напуља oд 14-15 јуна, одржана је 68. Генерална скупштина Colpofer-а, међународне организације за безбедност у железничком саобраћају у организацији „Fondacione Italiane“. Тема ове Скупштине била је „Од физичке до сајбер безбедности:Шта им је заједничко“?
Скупштину је отворио председник Colpofer-а Franko Fiumara, а након поздравне речи, представљена је презентација Isabele Koradini из Истраживачког центра „Themis“, о теми „Друштвени инжењеринг“. Овај појам укључује људе који анализирају шта пишете и лајкујете о себи и другима на друштвеним мрежама. Колико ово може бити опасно за вас, а колико за вашу фирму? Истакнута је неопходност подизања свести запослених о култури комуникације, и потреби раздвајања приватног од пословног живота када су у питању друштвене мреже. Неке објаве јесу у интересу фирме, а неке могу наштетити безбедносном систему фирме. Закључак је да хакери раде виртуелно али су последице стварне. У свих 28. држава чланица ЕУ на снази је Уредба о заштити података ГДПР.
Међународни часопис “Brussels Research Group“ у свом јунском броју објавио је интервју са генералним директором „Инфраструктуре железнице Србије“ Мирољубом Јевтићем. Наслов интервјуа је „Брзине железничког саобраћаја од 200 км/сат у наредне четири године“. Интервју је објављен у тематском броју, који представља водич за инвеститоре у Србији, у бројним областима, поред осталог и у транспорту, индустрији, економији, финансијама и туризму. У овом тематском броју објављен је и интервју са потпредседницом српске Владе Зораном Михајловић, као и са генералним директорима већег броја највећих српских компанија и организација.
Генерални директор „Инфраструктуре железнице Србије“ Мирољуб Јевтић 12. јуна 2018. године био је гост емисије „Јутро са Јованом и Срђаном“, на Првој ТВ.
Тема јутра била је модернизација железничке мреже у Србији, а поред Јевтића, гост у студио Прве ТВ био је и Мансурбек Султанов, први заменик директора РЖД Интернешнл.
Да бисте погледали емисију кликните на фотографију испод
“Инфраструктура железнице Србије“ од 1. јула 2018. године у потпуности ће обуставити железнички саобраћај у Главној железничкој станици Београд, као и на прузи Београд Главна станица – Панчевачки мост, што је шест месеци раније него што је пројектом било предвиђено.
То значи да се од 1. јула укида железничко службено место Београд Главна станица и у потпуности обуставља железнички саобраћај на подручју Савског амфитеатра.