-Пројекти модернизације српских железница и могућности за укључивање Сименса у њихову реализацију, досадашња и будућа сарадња ове реониране немачке компаније са железничким сектором у Србији, едукација наших младих инжењера у Сименсу, – само су неке од тема о којима је разговарано на састанку који је у Београду 21. јула одржао министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић са делегацијом Siemens Mobility, коју су предводили генерални директор Michael Peter и генерални директор Siemens Mobility Srbija Udo Eichlinger.
Daily Archives: 21. July 2021. 18:22
Објављено обавештење о новим пројектима модернизације железнице вредним 102 милиона евра
Министарство финансија Републике Србије објавило је претходно обавештење о тендерима и пројектима за пројекат модернизације железничке мреже у Србији, у оквиру кредита вредног 102 милиона евра. Овај кредит одобрили су Међународна банка за обнову и развој (ЕБРД) као део Светске банке и Француска агенција за развој. Ове две институције учествују са по 51 милиона евра у реализацији пројеката који ће бити реализовани у наредних пет година.
Обавештење о тендерима који ће тек бити расписани објављени су дневном листу „Политика“ 16. јула 2021, он лајн билтену Светске банке, као и на веб страници Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Републике Србије.
98. Генерална скупштина UIC одржана у видео формату
98. Генерална скупштина Међународне железничке уније (UIC) одржана је 8. јула, у форми видео конференције. На самом почетку састанка обављена је виртуелна церемонија потписивања меморандума о разумевању између заједничког предузећа Shift2Rail и UIC-а, што ће омогућити суштински напредак у имплементацији иновативних техничких решења и пружити функционалан системски приступ који одговара оперативним потребама сектора, а нарочито крајњих корисника.
Европска комисија усваја регулаторни пакет „FIT FOR 55“ уочи Конференције о клими
Европска комисија je 14. јула усвојила регулаторни пакет “Fit for 55”, који има за циљ усклађивање енергетског и климатског регулаторног оквира ЕУ са новим циљем смањења емисијe гасова са ефектом стаклене баште (GHG) од најмање 55% до 2030. године, у поређењу са референтном 1990. годином.