Упозорење и апел “Инфраструктуре железнице Србије” возачима: На путним прелазима на прузи Ниш – Зајечар поштујте сигнализацију, због саобраћаја возова за ремонт пруге

„Инфраструктура железница Србије“ започела је 25. фебруара реконструкцију пруге Ниш – Зајечар, која ће трајати све до краја августа 2020. године.

Реконструкција ове пруге обавља се у условима тоталне обуставе железничког саобраћаја између Ниша и Зајечара.

Међутим, овом пругом ће се и у наредном периоду кретати радни возови и механизација „Инфраструктуре железнице Србије“ за обављање ремонта и возови за превожење материјала на градилишта.

Имајући то у виду, а  с обзиром да се на прузи између Ниша и Зајечара налази чак 90 путних прелаза, упозоравамо возаче друмских возила и све учеснике у саобраћају да на путним прелазима дуж ове пруге воде рачуна и поштују знаке вертикалне друмске сигнализације, како би се избегле несреће.

Читајте даље

У недељу, 3. марта, радови на реконструкцији путног прелаза у Рипњу

„Инфраструктура железница Србије“ ће у недељу, 3. марта 2019. године, у периоду од 8.00 до 24.00 сати, изводити радове на уређењу и реконструкцији путног прелаза у београдском насељу Рипањ, на прузи између Београда и Младеновца.

Радови ће се изводити са циљем унапређења безбедности саобраћаја на овом путном прелазу.

Извођач радова ће привременом друмском вертикалном саобраћајном сигнализацијом обезбедити место радова.

 

У железничком сектору одржана обука о равноправности и дискриминацији

Jеднакост и забрана дискриминације једно je од основних начела људских права, које се огледа у у томе да сви људи буду исти у правима и вредни поштовања.

Ово је био само један од закључака интерактивне обуке, коју је заменица поверенице за заштиту равноправности Татјана Јокановић одржала крајем фебруара за представнике компанија железничког сектора, који су чланови радних група железничких друштава задужених за израду Кодекса равноправности.

Татјана Јокановић најпре је учеснике обуке упознала са дефиницијом дискриминације, која подразумева  неоправдано прављење разлике или неједнако поступање у односу на лица због њиховог личног својства на отворен или прикривен начин. Она их је затим информисала која су то лична својства (пол, раса, национална припадност, сексуална опредељеност, политичко опредељење,старосно доба, изглед, итд.), која могу бити основ за дискриминацију, као и са врстама и облицима дискриминације који се могу манифестовати, прецизирајући уједно разлику између мобинга и дискриминације. Нагласила је да је сваки човек вредан поштовања, односно да нико не сме бити дискриминисан.

Читајте даље