Развој сарадње са Кинеском железничком компанијом за сигнализацију и комуникације

Милан Петровић је изразио захвалност CRSC-у на пријему и изузетном доприносу развоју железничке индустрије у Србији и истакао огромну техничку снагу ове кинеске компаније. Он је истакао да је Србија једна од првих европских земаља која је одговорила на иницијативу „Појас и пут“, учествовала у њој и промовисала заједничку изградњу.

-Србија придаје велики значај сарадњи са кинеским компанијама у областима инфраструктуре и унапређења услова живота људи. Деоницом брзе пруге за 200 километара на сат између Београда и Новог Сада до сада је превезено укупно око 12 милиона путника, што је значајно побољшало безбедност железничког саобраћаја, услове путовања људи и ниво јавних услуга. CRSC је важан учесник у изградњи железничког транспорта у нашој земљи. Србија је спремна да настави тесну и свеобухватну сарадњу са овом кинеском компанијом, како би активно и стално промовисали пројекат изградње брзе пруге између Србије и Мађарске, која ће помоћи убрзаном развоју наше земље и постизању обостране користи и резултата за све, – истакао је Петровић.

Лоу Ћилијанг, председник CRSC, захвалио je Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Републике Србије и „Инфраструктури железница Србије“ на дугогодишњој подршци и поверењу у ову кинеску железнички компанију. Он је истакао важну улогу коју CRSC има у безбедном и стабилном раду и функционисању 114 хиљада километара конвенционалних и 48 хиљада километара брзих пруга у Кини, захваљујући напредној системској технологији и опреми, као и великом искуству у раду и одржавању.

Он је нагласио да CRSC придаје велики значај изградњи и развоју српских железница и да ће осигурати отварање и рад брзе пруге између Мађарске и Србије, уз висококвалитетне и ефикасне професионалне услуге. Према његовим речима, CRSC је спреман да са Владом Републике Србије даље јача и проширује свестрану и вишеструку  комуникацију и сарадњу. На тај начин изградиће се ново поглавље у заједничкој изградњи „Појаса и пута“ и дати нови допринос изградњи заједнице са заједничком будућношћу између Кине и Србије у новој ери, – поручио је Лоу Ћилијанг.

У оквиру посете CRSC-у, делегација из Србије посетила је Интегрисану лабораторију за систем управљања возовима и Динамичку лабораторију за сигнални систем брзих железница и присуствовала презентацији ове кинеске компаније. Петровић и Јевтић су том приликом истакли значај и вредноср напредних системских технологија ове компаније, која помаже кинеским брзим железницама да раде ефикасно и стабилно.

Posted in Вести.